UWAGA! Dołącz do nowej grupy Braniewo - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Rozstrzygnięcie XIX edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”


W dniu 18 marca 2026 roku ogłoszono wyniki XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, zorganizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Celem konkursu jest promowanie postaw policjantów, którzy aktywnie wspierają osoby pokrzywdzone przestępstwem lub w wyniku nieszczęśliwych wypadków. W skład komisji oceniającej laureatów weszli byli zwycięzcy, a także przedstawiciel Biura Prewencji. W wyniku szczegółowej analizy zgłoszeń, wyłoniono pięciu laureatów, którym serdecznie gratulujemy.

Głównym zadaniem konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, charakteryzujących się nie tylko profesjonalizmem, ale także empatią oraz umiejętnością do udzielania pomocy osobom doznającym przemocy. Zgłoszenia do konkursu mogły być składane przez osoby indywidualne, instytucje oraz organizacje, a termin nadsyłania aplikacji minął 31 maja 2026 roku.

Wśród laureatów XIX edycji znajdują się: sierż. szt. Kamil Cieszkowski z Gliwic, st. post. Maksymilian Czarniecki z Złotoryi, sierż. Jakub Kotowicz z Węgorzewa, asp. szt. Sławomir Mikucki z Łomży oraz podkom. Krzysztof Świerczyński z Wąbrzeźna. Każdy z nagrodzonych wyróżniał się wyjątkową postawą i zaangażowaniem w pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Gratulacje dla wszystkich laureatów płyną z wielu stron oraz z Biura Prewencji KGP.

Źródło: Policja Braniewo


Oceń: Rozstrzygnięcie XIX edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Średnia ocena:4.55 Liczba ocen:23


Zobacz Także