UWAGA! Dołącz do nowej grupy Braniewo - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Kampania społeczna o zaginięciach dzieci w Polsce


Na terenie całej Polski zainaugurowano nową kampanię społeczną mającą na celu zwiększenie świadomości na temat problemu zaginięć dzieci i młodzieży. W ramach tej akcji pojawiły się ekrany wyświetlające emocjonalne komunikaty w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, symbolizujące uczucia bliskich poszukujących zaginionych. Inicjatywa, która obejmuje sto miast, łączy technologię z ważnym społecznie przesłaniem, mając na celu uświadomienie rodzicom, ich bliskim oraz przechodniom, jak ważne jest szybkie działanie w obliczu zaginięcia.

Statystyki są alarmujące – średnio co cztery godziny w Polsce zgłaszane jest zaginięcie dziecka. Każda taka sytuacja stwarza ogromny stres dla rodzin, dlatego istotnym jest, aby wiedzieli, gdzie szukać pomocy. Nowa kampania wprowadza numer 116 000 jako fundamentalne narzędzie w procesie poszukiwań, oferujące całodobową pomoc zarówno psychologiczną, jak i prawną. Blisko 95 procent zaginionych dzieci odnajduje się w ciągu pierwszych siedmiu dni, co podkreśla wagę szybkiej reakcji.

W kampanii z jednoczesnym połączeniem z infolinią, każdy telefon uruchamia wyświetlenie komunikatów na setkach ekranów, włączając w to wykresy odpowiadające emocjom bliskich takie jak „Spanikowana mama” czy „Przerażony dziadek”. Celem jest nie tylko przedstawienie statystyk, ale także wzbudzenie silnych emocji w przechodniach, aby zrozumieli dramat tych, którzy przeżywają chwile kryzysowe. Kampania jest objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, podkreślając jej wagę i znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie.

Źródło: Policja Braniewo


Oceń: Kampania społeczna o zaginięciach dzieci w Polsce

Średnia ocena:4.52 Liczba ocen:22


Zobacz Także